Ґрунтовку використовували в роботі ще єгипетські будівельники і давньоримські живописці. Широко використовувалася грунтовка і в роботах українських іконописців. В різні часи склад грунтовки змінювався, але мета, яку переслідували попередники сучасних майстрів, була одна і та ж. Майстри прагнули зміцнити поверхню — як правило, це були стіни — перед наступним фарбуванням, щоб зберегти свій твір на якомога більш тривалий період. В сучасних умовах грунтовка не те що не втратила своїх позицій як провідний обробний матеріал для будівництва та ремонту, а навпаки — тільки зміцнила їх.
На сьогоднішній день існує досить багато різноманітних грунтовок, основні функції яких — зміцнення підстави, вирівнювання поверхні, поліпшення адгезії. Однак самі по собі грунтовки мають більш вузьку спрямованість в залежності від типу поверхні та виду матеріалу, передбачуваного для нанесення поверх грунтовки.
Але є універсальні грунтовки — вони підходять для будь-якого типу поверхні. Серед універсальних грунтовок найвідомішою є, безумовно, гліфталева ГФ-021.
Згідно із ГОСТ, грунтовка ГФ-021 являє собою рідину, яка включає в себе:
Крім грунтовки ГФ-021, що виробляються згідно із ГОСТ, деякі виробники випускають грунтовку по ТУ. Це необов'язково свідчить про те, що грунтовка, виготовлена за ТУ, гіршої якості. Це означає тільки те, що даний матеріал не проходить державний контроль і може містити добавки, не передбачені ГОСТом. Це можуть бути добавки, що прискорюють висихання ґрунтовки і так далі.
Грунтовка ГФ-021 призначена для нанесення на різні типи поверхонь при проведенні зовнішніх або внутрішніх робіт по будівництву, ремонту, обробці приміщень. Наноситься на метал, цегла, бетон, дерево, фанера, ПВХ. Тип робіт — внутрішні і зовнішні. Також грунтовка ГФ-021 може служити самостійним покриттям без подальшої обробки, але тільки усередині приміщень!
Основна властивість грунтовки ГФ-021 — зміцнення поверхні з метою продовження терміну служби комплексного покриття, що складається з декількох шарів грунтовки і наноситься поверх фарби, емалі (рідше — лаку). Переваги ґрунтовки незаперечні:
Грунтовка ГФ-021 випускається в безбарвному, сірому, червоно-коричневому, білому і чорному відтінках, причому зверніть увагу, що базовий колір, що відповідає ГОСТу, - тільки червоно-коричневий! І тільки деякі виробники пропонують ґрунтовку ГФ-021 в сірому кольорі.
Будь-яка поверхня перед роботою з грунтовкою повинна бути ретельно підготовлена — від цього значною мірою залежить результат грунтування, а в перспективі — фарбування.
очищаємо Поверхню від забруднень, пилу, жиру, бруду, прибираємо залишки старого покриття. При наявності тріщин, швів, деформацій, інших дефектів — радимо спочатку зашпаклювати поверхню. Металеву поверхню, крім перерахованого, необхідно знежирити.
Викладаємо вміст пакет пластиковий піддон. Розбавляти ґрунтовку ГФ-021 можна кількома розчинниками.
По-перше, уайт-спіритом (не більше 10% від маси грунтовки), підійдуть також скипидар, сольвент, ксилол.
Після розведення перемішуємо до тих пір, поки не отримаємо не дуже густу, але і не занадто рідку текстуру. Наносити грунтовку можна чим завгодно — пензлем, валиком, розпиленням, зануренням або обливом. Але якщо працюєте традиційно, валиком, то рекомендуємо спочатку пройтися пензлем по кутах, дрібним деталям, місцями навколо труб і т. д. А вже після цього беріть валик і обробляйте основну поверхню. Повністю змочуйте його в складі: капати не повинно.
Висихає загрунтованная поверхню в межах 1-24 годин (згідно ГОСТу — 24 години) при середній температурі 20С. Витрата складає приблизно від 60 до 120 грамів на 1 м2 в залежності від способу нанесення.
Грунтовка ГФ-021 випускається в металевій бочці з 50 кг. Зберігати ґрунтовку допускається протягом півроку з моменту виготовлення у сухому, прохолодному місці.
Компанія "Спектр Хім" працює в м. Київ, вул. Зрошувальна, 11 і надає своїм клієнтам якісні, перевірені часом лакофарбові матеріали за доступною ціною.
Запитання: За допомогою чого можна знежирити металеву поверхню перед нанесенням грунтовки? Підійде уайт-спірит?
Відповідь: Ідеальною «парою» для ґрунтовки ГФ-021 вважається сольвент, але підійде будь-який інший розчинник, який є під рукою. Що стосується уайт-спіриту, цей розчинник вважається універсалом, тому без вагань можна його застосовувати.
Запитання: Скільки шарів грунтовки необхідно наносити на поверхню?
Відповідь: Зазвичай одношарове нанесення грунтовки вважається достатнім.
Запитання: Дійсно можна використовувати грунтовку як фінішне захисне покриття?
Відповідь: Так, за винятком випадків, коли покриття буде експлуатуватися у зовнішньому середовищі. Враховуючи вплив несприятливих факторів навколишнього середовища, поверхня краще додатково захистити фарбою або емаллю. Це збільшить міцність і термін служби покриття.
Запитання: Можна наносити грунтовку ГФ-021 прямо на іржу?
Відповідь: Не рекомендується, так як сама по собі грунтовка не містить добавок, що модифікують корозію. Якщо наносити її на іржавий метал, корозія під шаром грунтовки все одно буде продовжуватися, і покриття не буде міцним і довговічним.
Запитання: Якою емаллю можна перекрити шар грунтовки ГФ-021?
Відповідь: Це можуть бути пентафталеві емалі та емалі нітроцелюлозні - такі, як ПФ-115, ПФ-133, НЦ-132.
Запитання: В якій кількості необхідно розбавляти ґрунтовку?
Відповідь: Не більше 10% від маси ґрунтовки. Наприклад, якщо у нас є 100 кг грунтовки, то нам буде потрібно 10 л розчинника. Радимо перед застосуванням ознайомитися з інструкцією.
Запитання: Після нанесення грунтовки, на який час висихання потрібно реально розраховувати?
Відповідь: Згідно ГОСТ, час висихання грунтовки при температурі 20С — 24 години. На практиці час може збільшуватися або зменшуватися в залежності від температури і погодних умов, якщо рчеь йде про зовнішніх роботах.
В компанії «Спектр Хім» знають, що іноді необхідно скоротити час висихання грунтовки. Для цього створені ГФ-021 «Преміум», яка завдяки наявності спеціальних добавок висихає за 3 години.
Правило, которого необходимо придерживаться в этом отношении — обязательно убедитесь, что грунтовка полностью высохла прежде чем наносить слой эмали или краски.
Перед получением продукции на складе хранения в Киеве Вам будет необходимо произвести оплату по безналичному или наличному расчету любым удобным способом, а так же иметь при себе действующую доверенность, либо документ удостоверяющий личность.
Ждём Вас на складе хранения г. Киев, ул. Оросительная, 11, тел. +38067 582-91-80.