Кошик
52 відгуків
ТОРГОВЫЙ ДОМ СПЕКТР ХИМ
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0017:00
 • Вівторок
  09:0017:00
 • Середа
  09:0017:00
 • Четвер
  09:0017:00
 • Пʼятниця
  09:0016:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний
Контакти
+380675829180
+380957848680
ООО Торговый Дом "СпектрХим" код ЄДРПОУ 40249422
Вячеслав
УкраїнаКиївул. Оросительная,11
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛАКТЕХПРОМ" Р/р UA133226690000026003300537080, Банк ВАТ ""ДЕРЖ. ОЩАДБАНК УКРАЇНИ"", МФО 322669 02099, м.Київ, вул.Зрошувальна, буд. № 15, код за ЄДРПОУ 42971562, ІПН 429715626515, Є платником податку на прибуток на загальних підставах. 16052018s@gmail.com
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380675829180
+380957848680
+380675829180
 • picture 1

  Розчинники, Розріджувачі

  1 2
  Розчинник: опис,застосування,види,характеристики

  Певні матеріали лакофарбового напрямки вимагають наявності спеціальних сумішей, призначених для їх розведення. Саме за допомогою даного матеріалу, фарба або лак набувають необхідну в'язкість і щільність. Розрізняють кілька видів розчинників. Про їх особливості та характеристиці поговоримо далі.

  Який розчинник краще?

  Розчинники бувають 3 видів:

  1. легколетучие (уайт-спірит, сольвент, бензин);
  2. среднелетучие (гас);
  3. труднолетучие (скипидар, розчинник 646).

  Уайт спірит   застосовується в основному як розчинник лакофарбових матеріалів, масляних фарб, емалей. Його виробляють з бензину. Також автолюбителі користуються цим засобом для видалення з кузова машини бітумних плям. Уайт спірит — це розчинник 4-ого класу небезпеки для організму людини.

  Сольвент — це дуже токсичний розчинник. Робить згубний вплив при попаданні на шкіру. Працює з сольвентом чоловік повинен бути в гумових рукавичках і масці з окулярами. В наші дні його застосовують при виготовленні чорнила для широкоформатного друку (плакати, стенди, афіші), що гарантує високу стійкість кольору протягом 3-4 років.

  Гас — як розчинник це речовина, звичайно, сильний, проте дуже дороге. Він відмінно справляється з алкідними та олійними фарбами. Однак використання ракетного та авіаційного палива в якості розчинника — це невиправдана розкіш.

  Скипидар   похідна смол хвойних дерев. Він відмінно розчиняє масла, жири, мастику, смоли, гуталин і т. п. Головне достоїнство скипидару — це те, що він добре розчиняє висохлі плівки від масляних фарб, оліфи і т. д.

  Розчинник 646   самий зручний і універсальний розчинник. У побуті знаходить собі застосування в якості розчинника лакофарбових матеріалів   допомагає довести їх до необхідної консистенції. Завдяки своєму хімічному складу, розчинник 646 справляється з багатьма матеріалами (грунтовка, деякі лаки, емаль, шпаклівка і т. д.). Його вартість не висока, що, власне, і притягує увагу покупців.

  Кілька правил поводження з розчинниками:
  • Вони, в основному, вибухонебезпечні, тому працювати з ними потрібно далеко від місць для перекурів, вогню, рубильників і вимикачів.
  • Багато токсичні розчинники, тому приміщення, де працюють з ними, повинне добре провітрюватися.
  • Потрібно уникати попадання розчинника на слизові оболонки, рани, на шкіру в цілому. При попаданні необхідно ретельно промити місце водою.
  • Більшість розчинників нещадно псують тканини, тому важливо не допускати попадання на одяг.
  Розчинник технічні характеристики та особливості:

  Розчинником називають быстроиспаряющуюся рідку хімічну суміш складається з кількох компонентів, які має органічне чи неорганічне походження. Вони володіють здібностями до розчинення органічних субстанцію і утворюють з ними однорідні суміші.

  Головним призначенням розчинника є розбавлення матеріалів лакофарбового характеру, тобто, надання їм потрібної консистенції, перед нанесенням на поверхню. Існують певні типи барвників, які не вимагають застосування розчинників, вони відрізняються високою концентрацією і вимагають особливих умов для зберігання.

  Розчинники повинні виконувати кілька вимог, які до них пред'являються:
  • по-перше, відсутність реакції з лакофарбовими матеріалами та швидкість випаровування, після нанесення на поверхню — повинні бути головними особливостями будь-якого розчинника;
  • по-друге, вони повинні бути негігроскопічні, тобто не знижувати своїх позитивних якостей, в процесі вступу в реакцію з водою;
  • по-третє, змішування розчинника і фарби повинно проводитися без особливих зусиль, а суміш при цьому буде однорідною.

  Розчинник речовин повинен впливати на фарбу тільки на етапі її нанесення на поверхню. Далі відбувається її випаровування. Крім цього, вони використовуються для знежирення або очищення поверхні перед нанесенням лакофарбових матеріалів. Вони з легкістю очищають робочий інструмент, у вигляді кистей, валиків і резервуарів для фарби. З допомогою розчинника фарба легко змивається з тіла людини, на яке потрапляє при проведенні фарбування.

  Кожен лакофарбовий матеріал вимагає певного типу розчинника, який підходить саме для нього. При правильному підборі розчинника, суміш стає однорідною, не розпадається в процесі експлуатації, легко наноситься на поверхню.

  Слід виділити два види розчинників:

  • органічного походження;
  • неорганічного походження.

  Друга група не настільки популярна, ніж перша. Вона характеризується розчинниками у вигляді рідкого аммиатического речовини, води, похідною амінових речовин, солей, фосфорних розчинів і т. д.

  Органічні розчинники поділяються в залежності від їх фізичних властивостей на:

  • легко-;
  • середньо-;
  • твердолетучие.

  До першої групи слід віднести розчинники у вигляді бензину, сольвент і уайт-спирту. Їх використання пов'язане з розбавленням масляних фарб, лаків, емалей чи фарби на основі акрилу. Більшість з розчинників даної групи легковоспламеняемы. Тому, в процесі роботи з ними, слід дотримуватися особливої техніку безпеки, зокрема, перебувати подалі від вогню і впливу високої температури.

  Розчинники середньої летючості представлені у вигляді гасу. Його застосування доцільне у процесі розведення фарб масляного або акрилового походження.

  Використання скипидару — труднолетучего розчинника, дозволяє розбавити лак, емаль або масляну фарбу. Всі розріджувачі характеризуються малорухомістю і наявністю характерного запаху.

  Головним недоліком розчинника органічного походження виступає тривале збереження неприємного запаху. З допомогою парів певних розчинників організовуються суміші взрвывоопасного призначення. Тому більш популярними виступають фарби, що розбавляються водою. Хоча в холодному кліматичному поясі вони практично не застосовуються, так як є нестійкими перед морозом.

  Які розчинники найбільш популярні в Україні?

   Зараз ми розглянемо особливості та властивості найбільш популярних представників кожної групи. До вуглеводневих розчинників відносяться:

  • Уайт-спірит — це масляниста рідина, яка не має кольору. Він надзвичайно горючий і володіє запахом, схожим на гас. Його розчинювальна здатність не надто велика, але, все ж уайт-спірит затребуваний на російському ринку за відносно невисокої вартості і нетоксичність. Часто використовується для розчинення речовин, що містять бітум, а також для очищення кистей після закінчення ремонту.
  • бензол Нафтовий. Безбарвна рідина, що не розчиняється в воді, швидко випаровується, має сильний запах. Бензол нафтовий добре розчиняє практично будь-яку масляну фарбу, але при цьому виділяє токсичні і вогненебезпечні пари, а при контакті з повітрям стає вибухонебезпечним.
  • Скипидар може бути «живичным» і «пневым». Живичний, отриманий із смоли, є найкращим. Він представляє з себе блідо-жовту рідину з різким запахом; може використовуватися різко пахне рідина, що використовується для розведення олійних, гліфталевих фарб, епоксидних смол і лаків.
  • Бензин — один з найбільш доступних видів розчинника; професіонали не рекомендують використовувати автомобільні суміші, а застосовувати для розчинення фарб спеціальний бензин високої міри очищення. Недоліків у нього достатньо: дуже горюча, легко випаровується, а при накопиченні в повітрі парів може здетонувати.
  • Етиловий спирт. Описувати його занадто докладно не має сенсу — рідкий, не має кольору, але зате має впізнаваним запахом. Якісний спирт не містить сторонніх домішок. Недоліком є погана стійкість до займання – він не тільки добре підтримує відкритий вогонь, але і може спалахнути під дією високих температур повітря.
  • Бутиловий спирт традиційно застосовується як розчинник для нітроцелюлозних лаків. Покриття здобуває блиск, стає більш гладким і стійким до вицвітання
  • Метиловий спирт (метанол). Дуже отруйна для людини прозора, рідка субстанція, зазвичай містить домішка ефірів і ацетону. Використовується для розчинення широкого спектру матеріалів.
  • Етиленгліколь. Дуже в'язка, прозора рідина, без запаху; на відміну від усіх попередніх, з водою взаємодіє, утворюючи при цьому однорідне з'єднання. Етиленгліколь довго випаровується, тому незамінний при роботі з нітролаками — покриття виходить блискучим, гладким, легко піддається поліровці.
  Складні ефіри на нашому ринку представлені наступною групою розчинників:

   

  • Метилацетат. Быстроиспаряющаяся, рідка, рухлива субстанція, закипає при температурі 56-58 градусів. Дуже токсична і отруйна, володіє різким запахом.
  • Етилацетат. Випаровується не так швидко, як метилацетат, так і температура кипіння вище – близько 77 градусів; рідина, володіє приємним запахом.
  • Бутилацетат. Рідина з жовтуватим відтінком, випаровується довго, тому може використовуватися, якщо потрібно збільшити час висихання покриття.
  • Амілацетат. Прозорий, рідкий, має приємний запах, випаровується повільно – властивості в цілому схожі з бутилацетатом.
  • Ацетон. Рідина з характерним неприємним запахом, надзвичайно летючий, токсична і пожежонебезпечна; популярний завдяки своїй невисокій вартості.
  • Суміші розчинників. Для розведення концентрованих нітролаків до потрібної ступеня в'язкості часто використовуються суміші розчинників на основі складних ефірів; при цьому якісні властивості пофарбованого покриття будуть залежати від складу суміші розчинників. Наприклад, якщо суміш быстроиспаряющаяся, то покриття може швидко помутніти, але якщо використовувати суміш на основі бутилацетату і амилацетата, то покриття буде блискучим і довго не помутніє
  Безпека не буває зайвою:

   Майже всі органічні розчинники в тій чи іншій мірі токсичні для людини, тому при роботі з ними важливо строго дотримувати техніку безпеки:

  використовувати під час робіт індивідуальні засоби захисту, такі як рукавички, респіратор, захисні окуляри і т. д.;при попаданні речовини на шкіру необхідно негайно змити, поки вона не встигла подіяти або зробило мінімальний вплив;забезпечити доступ до приміщення достатньої кількості свіжого повітря;

  необхідно контролювати температуру в приміщенні, т. к. деякі розчинники при зіткненні з теплим повітрям стають вибухонебезпечними;так само слід враховувати горючість і вогненебезпечність даних речовин, неприпустимо проведення робіт поблизу відкритого вогню, так само небезпечно куріння або просто наявність поблизу гарячих предметів;зберігати розчинники слід в прохолодному приміщенні, в невеликих пляшках або каністрах, на яких обов'язково повинні бути етикетки;вся тара повинна знаходитися пробками вгору, неприпустимо її лежання на боці або пробкою вниз.

  На складі магазину за адресою: м. Київ, вул Зрошувальна 11 завжди весь товар в наявності. Відвантаження здійснюється щоденно в робочі години і доставляється по Києву і всім містам України. Ціни у нас найбільш оптимальні, а відгуки - самі позитивні. Для отримання детальної інформації та замовлення продукції просто зателефонуйте нам за телефонами: 067 582 91 80 і 095 784 86 80.

  Розчинник або як ще називають разріджувач – це дане быстроиспаряющееся водянисте хім елемент або складу деяких елементів, що мають органічну природу, має можливістю розводити тягучі органічні субстанції, утворюючи в даному випадку однорідну суміш.

  В основному разріджувач призначений для лакофарбових покриттів, а безпосередньо з метою доведення їх до потрібної густоти перед застосуванням. Окремими барвниками нереально користуватися без участі розчинника, наприклад, мають значну концентрацію і зберігаються в спеціальних резервуарах