На підприємствах нафтової, а також хімічної промисловості, на автомийках, будівельних майданчиках, у приватних будинках та в інших сферах активно застосовуються єврокуби – середньотоннажні резервуари кубічної форми, що виготовляються методом роздування.
Єврокуб став ефективною багаторазовою альтернативою традиційним видам тари, наприклад, таким як металеві та пластикові бочки, IBC контейнери. Виробляються вони з високоміцного поліетилену низького тиску, який забезпечує резервуару масу переваг: надійність, стійкість по відношенню до механічного та атмосферного впливу, що дозволяє використовувати його багаторазово.
Сам полімерний резервуар називається колба єврокуба. У повній конструкції єврокуб доповнюється зовні металевою решіткою, а також піддоном для безпечного перевезення вантажу, який може бути дерев'яним або металевим, а також полімерним. Колба оснащується горловиною, кришкою та вентиляційним клапаном. У ємностях, призначених для води, в нижній частині є патрубок з краном для зливу. Резервуар зміцнюється додатково жорстким металевим каркасом у вигляді грат кубічної форми із зовнішніх сторін ємності.
Завдяки дуже зручній формі, резервуар легко заповнюється та ефективно вантажиться на вантажні платформи, а також повністю випорожнюється. При перевезенні резервуари можна ставити один на інший, оскільки металеві лати запобігають утворенню хвиль рідини, а також забезпечують «зчеплення» єврокубів між собою. Оригінальним і найпоширенішим кольором ємності є білий, але на виробництві резервуар може бути пофарбований у будь-які відтінки. Точні габарити контейнера позначаються безпосередньо на колбі.
Єврокуб та його характеристики
Однаково затребувані споживачами, як нові резервуари, так і вже побували у вжитку, завдяки їх високим експлуатаційним якостям, оскільки єврокуби відрізняються особливою стійкістю і навіть після неодноразового використання їх потенціал не зменшується, тому для приватних споживачів вони дуже цікаві. Розрізняють два типи єврокубів:
• харчові для зберігання, а також транспортування продуктів, наприклад, етилового спирту, олії, оцту, жирів і т.д.
• технічні використовуються для зберігання, а також транспортування різноманітних кислот, лугів, палива тощо.
Залежно від виду єврокуба визначається основна сфера їх використання: нафтопереробні заводи, хімічні підприємства, будівельні об'єкти, АЗС, продовольчі підприємства, автомийки тощо. Також існує безліч способів застосування подібних ємностей і в побуті. Наприклад, часто єврокуби використовуються для поливу на присадибних ділянках.
Так як ємності, маючи величезні об'єми (від 640 л до 1000 л), важать досить мало, їх можна легко підняти на певну висоту і за допомогою їх дуже часто облаштують літній душ. Крім цього з єврокуба можна пристосувати як накопичувальну ємність для збору дощової води, контейнер для добрив або відходів, міні-басейн і т.д.
Для влаштування на дачі або в котеджі каналізації монтаж одно-, двох або трикамерного септика є оптимальним рішенням. Єврокуб для цієї мети підходить ідеально. Септик із єврокубів досить простий у монтажі.
За допомогою єврокубів навіть розводять рибу та вирощують рослини. Подібна оригінальна та недорога система називається аквапонікою. Останнім часом набув поширення спосіб переробки таких резервуарів у пересувні пункти для заправки дизельним паливом (бензин заливати в єврокуби не можна!). Понад те, такі заправки стали проводити промисловим способом.
Навіть креативники знайшли застосування для єврокубів, влаштовуючи із підсвічених кубів барвисті інсталяції. Підсумовуючи, можна сміливо стверджувати, що єврокуб став сьогодні не лише універсальним та зручним способом зберігання, а також перевезення рідин. Навіть коли резервуар уже не годиться для виконання своїх прямих функцій, умілі людські руки дозволяють єврокубам прожити друге життя і дають можливість далі приносити користь.