протягом багатьох років у будівництві успішно застосовують речовина під назвою Оліфа. В основі цього унікального хімічного засобу лежить складу лляного, соєвого або соняшникової олії, а також спеціального речовини сикатив, яке сприяє більш швидкому висиханню оліфи. В основному оліфа застосовується при виробництві шпаклівок, олійних фарб, а також успішно використовується для просочення поверхонь з метою запобігання можливого гниття. Крім цього, оліфа скорочує витрата лакофарбових матеріалів при малярних роботах.
Професіонали настійно рекомендують в два – три шари попередньо покривати оліфою відведену поверхню, перш ніж фарбувати або лакувати. Ще зовсім недавно оліфа була єдиним засобом для боротьби з деревними паразитами, однак зараз на полицях будівельних магазинів з'явилася велика кількість ефективних матеріалів, які справляються з цим завданням на більш високому рівні. Можливо, тому в цьому напрямку оліфа віддала пальму першості. Але, тим не менше до цих пір багато хто використовує в якості боротьби з паразитами виключно оліфу у зв'язку з багаторічною надійністю і гарантованим результатом.
Існує три види різних за властивостями і характеристиці оліф: натуральні, композиційні і оксоль. Композиційні оліфи самі пахучі і дешеві, проводять їх лише за технічними умовами. До складу таких оліф входять хімічні замінники натуральних смол, нефтеполимерные смоли, а також інші відходи нафтохімії. Не рекомендовано застосовувати композиційні оліфи ні при обробці стін в квартирі, ні навіть для фарбування балкона. Натуральна оліфа складається на 3% сикативу і на 97% з рослинної олії. Найбільш часто натуральна оліфа застосовується для розведення фарб і просочення поверхонь з дерева всередині приміщень.
Професіонали не радять застосовувати натуральну оліфу для зовнішніх робіт через непрактичність і високих витрат. Оліфа "Оксоль" складається на 55% з рослинної лляного або соняшникової олії, на 5% сикативу і на 40% уайт-спирита в якості розчинника. Така оліфа дешевше натуральної, однак, якщо не нанести поверх "Оксоль" фарби або лаку, то шар оліфи може з часом потріскатися і зруйнуватися. Оліфа "Оксоль" відмінно контактує з дерев'яними поверхнями і успішно застосовується всередині приміщення. Використання оліфи "Оксоль" при зовнішніх роботах також можливо, але не варто забувати, що цей матеріал служить лише основою для подальшої обробки поверхні лаком, емаллю або фарбою.