Це була середина 60-х років, коли постійно зростаючий вимогливий ринок вимагав більш широкого асортименту високоякісних покриттів. Незадоволені експлуатаційними характеристиками, які забезпечують алкідні, поліуретанові, акрилові, нітроцелюлозні і інші покриття на основі полімерів, дослідники почали розробку нового типу смоли, яку можна було б використовувати в покриттях на основі розчинників і порошків. Зусилля окупилися, і на світ з'явилися тверді смоли з середнім і високим молекулярною вагою. В процесі виготовлення були дотримані всі експлуатаційні вимоги: стійкість до хімічних речовин і корозії, а також відмінна адгезія і відмінні характеристики в плані фізики. Подальший розвиток технології призвело до поєднання епоксидних смол та поліефірів з новими реактивними затверджувачами, і з тих пір були розроблені додаткові способи нанесення і затвердіння порошкових покриттів, що забезпечують універсальні і високоефективні покриття для багатьох галузей промисловості.
Подібно до інших процесів хімічного виробництва, порошкові покриття на основі епоксидної смоли проходять багатоступінчатий виробничий процес, перш ніж вони будуть готові до використання. Спочатку гаряча розплавлена епоксидна смола завантажується з реактора на охолоджуючу сталеву стрічку, де вона твердне. Потім пристрій для дроблення і подрібнення перетворює її в дрібні пластівці, які потім упаковуються і постачаються виробникам, які змішують тверду смолу в екструдерах при підвищеній температурі і тиску з отверджувачами, добавками, пігментів і наповнювачів у відповідності з рецептурами для конкретного застосування. Після того, як екструдована суміш охолоне, суміш подрібнюється і класифікується до бажаного розміру частинок з допомогою спеціальної млини. Et voilà, порошок готовий до нанесення!
Епоксидні покриття надзвичайно стійкі до корозії та агресивних хімічних речовин, тому вони відмінно захищають метал. Наприклад, порошкові покриття на основі епоксидної смоли використовуються для покриття трубопроводів, опор стовпів, а також для покриття сталевої арматури, використовуваної в высоконесущих бетонних конструкціях. Точно так само морські судна та будівельні фундаменти, закопані в землю, володіють широким спектром антикорозійних властивостей епоксидних смол.
Однак найбільш частим застосуванням порошкових покриттів є «побутова техніка»: холодильники, пральні машини, плити, мікрохвильові печі, які часто контактують з водою та миючими засобами. В більшості гарних білих покриттів використовується комбінація епоксидних і поліефірних смол, діоксиду титану та сульфату барію, щоб вони залишалися білими і добре захищеними протягом довгого часу.
Точно так само деякі ящики для інструментів та промислові меблі, часто піддаються агресивному впливу охолоджувальних, змащувальних і миючих рідин, зазвичай мають колір «слонова кістка», що вказує на високий вміст епоксидної смоли, що забезпечує тривалий захист.
Порошкові покриття зазвичай наносять за допомогою пістолета-розпилювача. Порошок, який електрично заряджається при проходженні через розпилювальну головку, притягається протилежним зарядом, прикладеним до «заземленого» компоненту, на який наноситься розпилювальне покриття, таким чином діючи як магніт, який забезпечує рівномірний розподіл порошку на поверхні. Потім металева частина поміщається в піч, де порошкове покриття плавиться при 180-220 ° C, ініціюючи реакцію затвердіння реакційноздатних компонентів порошку. Після того, як епоксидна смола прореагує з затверджувачем і охолоне, готове покриття буде ідеально плавно прилягати до поверхні. Ще одна перевага порошкових покриттів порівняно з іншими системами полягає в тому, що порошок, який не був витрачений під час процесу порошкового напилення, можна використовувати повторно.
Порошкові покриття на основі епоксидної смоли процвітають завдяки високому попиту на екологічно чисті фарби. Ці покриття не утворюють небезпечних парів ні для заводських робочих, ні для користувачів кінцевих виробів. Додатково до всього, забезпечувана ними довгострокова захист продовжує термін служби як інфраструктури, так і виробів, тим самим знижуючи витрати на обслуговування і заміну. В галузі робляться подальші кроки по створенню ще більш екологічних епоксидних смол з використанням компонентів на біологічній основі, що може допомогти виробникам задовольнити зростаючі споживчі та нормативні вимоги щодо стійкості.
Если Вам эта тема интересна и Вы хотели бы испробовать новые порошковые краски турецкого бренда Etika, звоните нам или пишите на сайте. Менеджер с удовольствием ответит на все вопросы, проконсультирует и поможет подобрать нужный товар. Каждый день мы трудимся над тем, чтобы товар оновлялся, добавлялся, удовлетворяя потребности самых требовательных клиентов. Купить сейчас порошковую краску в Киеве по доступной цене можно почти в каждом магазине, а от будет ли она радовать Вас качеством - это уже отдельный вопрос. Вся наша продукція сертифікована і відповідає стандартам європейської якості, до підтвердження цього, ми надаємо сертифікати і паспорти безпеки. Адреса компанії "Торговий дім СПЕКТР ХІМ" - вул. Зрошувальна 11, Київ р., телефон 067-582-91-80 або 095-784-86-80.